Сучасна офтальмологія в «ОН Клінік Дніпро»
Офтальмолог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці проблем із зором. Отримати онлайн чи офлайн консультацію окуліста в Дніпрі можна в сучасній офтальмології в «ОН Клінік Дніпро»
Якими бувають проблеми з зором?
Захворювання очей різняться між собою залежно від причини виникнення та симптомів. Запальні інфекційні захворювання очей:
-
увеїт;
-
кератит;
-
кон'юнктивіт;
-
ендофтальміт;
-
блефарит;
-
ячмінь (стай);
-
целюліт повік (періорбітальний целюліт);
-
очний герпес.
До неінфекційних проблем із зором відносять захворювання, пов’язані з аномалією рефракції (наприклад, короткозорість, далекозорість, пресбіотию та астигматизм). У дорослих людей також розвивається катаракта (помутніння кришталика) та глаукома (порушення відтоку водянистої рідини з ока через підвищений очний тиск).
Діти віком до семи років часто стикаються к розвитком амбліопії (лінивого ока), яка може бути наслідком передчасних пологів, народження з невеликою вагою, порушення розвитку та офтальмологічних захворювань (наприклад, катаракти). У дітей можуть розвинутися ністагм (мимовільне ритмічне коливання очей), епіфора (надмірна сльозотеча), коркове порушення зору, подвійний зір та вроджені патології (колобома, мікрофтальм та гіпоплазія зорового нерва).
Чому з'являються захворювання очей?
Запальні захворювання очей (наприклад, блефарит та кон'юнктивіт) розвиваються через потрапляння бактерії, грибка чи вірусу у око. Інші причини захворювань очей:
-
генетична схильність;
-
травмування ока;
-
порушення кровообігу;
-
неправильне використання лінз (наприклад, невикористання розчину для лінз);
-
недотримання гігієни очей;
-
хіміотерапія;
-
демодекоз (підшкірний кліщ);
-
неправильне використання медичних препаратів (стероїдів);
-
підвищений очний тиск.
Причиною проблем із зором можуть стати вікові зміни (висихання рогівки, помутніння кришталика, пошкодження сітківки або зорового нерва). З віком підвищується ймовірність розвитку пресбіопії, глаукоми, сухості очей, дегенерації жовтої плями, катаракти та скроневого артеріїта.
Проблеми із зором можуть розвинутись на фоні діабету через високий рівень глюкози у крові, який може призвести до набряку тканей ока, пошкодження судин, накопичення відкладень у кришталику ока. Попередити часткову або повну сліпоту можна за допомогою контролю рівня глюкози та очного тиску.
Показання до консультації окуліста
На інфекцію ока вказують больові відчуття, печіння, дискомфорт та свербіж, які можуть посилюватися при відкритті чи закритті очей. Інші симптоми захворювання очей:
-
підвищена чутливість до відблисків;
-
відчуття стороннього тіла в оці;
-
жовті, зелені, кров'яні або водянисті виділення з очей;
-
почервоніння очей чи повік;
-
виразка сірого або білого кольору на райдужній оболонці ока;
-
затуманений, знижений чи нечіткий зір;
-
двоїння в очах;
-
ореоли навколо вогнів;
-
поява кірки на повіках та віях вранці;
-
сльозотеча.
На розвиток ячменю буде вказувати шишка на зовнішній стороні повіки. Не потрібно торкатися чи видавлювати ячмінь, адже при здавлюванні буде виділятися гній, який може розповсюдити інфекцію по оку.
Симптомами очного тиску можуть бути швидка втомлюваність очей, біль в області очних яблук, почервоніння та підвищена чутливість очей. Головний біль, нудота, блювота, поява «сліпих» плям в боковому чи периферичному зорі вказують на розвиток глаукоми. При виникненні вказаних симптомів необхідно проконсультуватися з окулістом.
Окуліст в «ОН Клінік Дніпро»
У відділенні офтальмології медичного центру «ОН Клінік Дніпро» приватний окуліст діагностує та лікує інфекційні та неінфекційні захворювання очей. Діагностика у офтальмолога включає:
-
дослідження анамнезу (лікар-офтальмолог запитує про наявність симптомів та час їх виникнення);
-
перевірку гостроти зору;
-
тонометрію (вимірювання очного тиску);
-
скіаскопію (дозволяє перевірити рефракцію очей та діагностувати короткозорість, далекозорість).
Офтальмолог проводить офтальмоскопію, яка передбачає огляд зіниць, сітківки в задній частині ока, повік, райдужної оболонки, роговиці та кон'юнктиви. Також окуліст перевіряє тривимірний та периферійний зір, здоров'я очних м'язів, кровоносних судин та зорового нерва.
Попередити розвиток офтальмологічних захворювань та виявити проблеми із зором на ранніх стадії допоможуть регулярні огляди у окуліста. Періодичність консультування з офтальмологом з діагностичною метою:
-
один раз у віці від 20 до 29 років;
-
двічі у віці від 30 до 39 років;
-
один раз у 40 років;
-
за рекомендацією лікаря з 40 до 65 років;
-
кожні один два роки для людей старше 65 років.
Щорічні огляди у окуліста рекомендується проходити людям, які мають офтальмологічні захворювання (наприклад, глаукому, катаракту) у сімейному анамнезі, носять контактні лінзи, мають професії, які можуть бути шкідливими для очей. Людям, які перенесли рефракційну хірургію (LASIK, PRK або SMILE), рекомендується проходити обстеження кожні один-два роки.
Дитячий окуліст «ОН Клінік» у Дніпрі
Захворювання очей у дітей діагностує та лікує окуліст дитячий, який приймає дітей до 18 років. Проконсультуватися з дитячим офтальмологом необхідно у разі виявлення болі, дискомфорту чи почервоніння очей, погіршення зору.
Окуліст вилікує ячмінь і халязіон у дитини, діагностує косоокість, короткозорість чи далекозорість, призначить лікування, порекомендує зміну режиму дня та підбере комплекс вправ для забезпечення належного відпочинку очей. Дитячий окуліст після перевірки зору при необхідності підбере окуляри та лінзи для дитини.
Відповідно до спільних рекомендацій Американської академії офтальмології (AAO) та Американської асоціації дитячої офтальмології та косоокості, новонароджена дитина повинна пройти першу базову перевірку зору для діагностування вроджених патологій. З профілактичною метою дітям потрібно перевіряти зір мінімум один раз у віці від шести місяців до одного року, один раз у віці від одного до трьох років та кожні один-два роки після досягнення п’яти років до повноліття.
Записатися на консультацію до дорослого та дитячого офтальмолога у Дніпрі в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» та уточнити вартість медичних послуг можна за телефоном 0 800 30 17 30 (с мобільного безкоштовно) або через форму запису на прийом на сайті цілодобово. Для певних категорій пацієнтів діють знижки та пільги.